UA-167983584-1
Gebze Haberleri Gebze Firma Rehberi 05.08.2020
Gebze Haber |  Gebze Firmaları

Gebze Teknik Üniversitesi Nasıl Gidilir

İlk defa Gebze Teknik üniversitesi’ne gideceksiniz ve Gebze Teknik Üniversitesine nasıl gidilir diye merak ediyorsanız, bu konuda sizlere yardımcı olalım.Gebze Teknik Üniversitesine Nasıl Gidilir?

Gebze Teknik Üniversitesine ulaşım için birçok alternatif var, araçla, otobüs ile, yaya olarak, tren ile vb….

GebzeTeknik Üniversitesine E-80 Tem üzerinden; İstanbul istikametinden Kocaeli yönünde gelinir ve Şekerpınar gişelerinden çıkış yapınız. Bu yol boyunca hiç bir yere sapmayınız. D-100 karayolu sapağına geldiğinizde yine sapmadan devam ediniz hemen ileride sağda Gebze Teknik Üniversitesine ulaşmış olacaksınız.

Ankara istikametinden İstanbul yönünde gelinir ve Şekerpınar gişelerinden çıkış yapınız. Bu yol boyunca hiç bir yere sapmayınız. D-100 karayolu sapağına geldiğinizde yine sapmadan devam ediniz hemen ileride sağda Gebze Teknik Üniversitesine ulaşmış olacaksınız.

D-100 YOLU İLE: İstanbul’dan Anadolu yakası D-100 yolu doğu istikametinde takip edilir. Pendik ve Tuzla geçildikten sonra Bayramoğlu çıkışından çıkılır. Çıkış tamamen tamamlanmadan önce sağda GTU levhası görülecektir. D-100 yolu ile Doğu tarafından gelenler ve D-575 ile gelip Topçular Feribot iskelesinden feribota binmiş olanlar Gebze’den değil Bayramoğlu çıkışından çıkmalıdırlar. Hızlı Feribot ile Pendik’e inenler ise D–100 ‘e çıktıktan sonra Batı istikametine gideceklerdir. GTU, Gebze şehiriçinde olmayıp, İstanbul Tuzla’ya daha yakındır.

İSTABUL’DAN BELEDİYE OTOBÜSÜ İLE: Cevizlibağ(Zeytinburnu) – Şifa Mahallesi(Tuzla) hattında çalışan 500-T otobüsü ile son durak olan Şifa mahallesine gelindikten sonra Gebze-Harem minibüslerine binilip çok kısa bir mesafe alınarak Yenimahalle Bayramoğlu köprüsünde inilir ve hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTU ’nün giriş kapısına ulaşılır.

GEBZE KOOP OTOBÜSÜ İLE: Kalkış yeri Esenler Otogarı olan Gebze Koop otobüsleri FSM Köprüsü’nden sonra E–80 TEM Otoyolu’nu takip eder ve Çayırova-Eskihisar gişelerinden çıkar. Gişelerden çıkışta kısa bir zaman zarfında Yenimahalle Bayramoğlu köprüsüne ulaşır. Köprüde inilerek hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTU ’nün giriş kapısına ulaşılır.

BANLİYÖ TRENİ İLE: Haydarpaşa – Gebze banliyö hattı ile ulaşım yapılır. Haydarpaşa istikametinden gelindiğinde Tuzla istasyonundan hemen sonra gelen Fatih istasyonunda inilir, istasyondan çıkışta 100 metre mesafede GTU ’nün giriş kapısına ulaşılmaktadır. Gebze yönünden gelindiğinde ise hemen iki durak sonra Fatih istasyonuna ulaşılır.

DOLMUŞ İLE: D–100 ü takip eden Gebze – Harem otobüsleri ile Harem yönünden gelindiğinde Tuzla’dan hemen sonra Yenimahalle Bayramoğlu köprüsünde inilir ve hemen sağda bulunan toprak alan geçildikten 100 metre sonra GTU ’nün giriş kapısına ulaşılır. Gebze yönünden gelindiğinde yine aynı köprüde inilir ve köprüden karşıya geçilip aynı yol takip edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ