Gebze 1 Mayıs Kutlamaları

  Gebze Haber, Manşet Haber    2 Mayıs 2013
Yorum Yok

Gebze’de 1 Mayıs kutlamaları yapıldı. Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı kutlamalar trafo meydanından başlayarak, Cumhuriye meydanına kadar yürüyüş yapıldı. Cumhuriyet meydanında konuşmlar yapıldı.Etkinliğin başlamasından önce alandaki yaklaşık 15 bin emekçi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Gebze 1 Mayıs kutlamaları

Gebze 1 Mayıs kutlamaları

1Mayıs kutlamalarında Türk bayraklarının eylem alanındaki hakimiyeti dikkat çekerken emekçilere hitap eden konuşmacılar AKP’nin işçi ve Ortadoğu politikalarına tepki gösterdiler. Tertip komitesinden Eğitim – Sen Gebze Şube Başkanı Güngör İrdem’in okuduğu bildiride ‘’AKP diktatörlük düzenine, Taşeronlaşmaya, HES’lere artık yeter’’ ifadeleri kullanıldı. Bildiride ‘’NATO üslerine, ABD askerlerine izin vermeyeceğiz’’ vurgusu da yapıldı.
’’Katil ABD işbirlikçi AKP’’ , ‘’Katil ABD Ortadoğu’dan defol’’ , ‘’İşçiyiz haklıyız kazanacağız’’ sloganlarının atıldığı kutlamalara CHP, İP, EMEP, ESP, ÖDP siyasi partileri ile DİSK, KESK, Türk-İş ve Hak-İş konfederasyonlarına bağlı sendikalar katıldı.

52 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.