UA-167983584-1
Gebze Haberleri Gebze Firma Rehberi 02.12.2020
Gebze Haber |  Gebze Firmaları

Gebze Center Açıldımı Ne Zaman Açılıyor

Gebze Center Açıldımı Ne Zaman Açılıyor

Pandemi tedbileri kapsamında avm ler kapatılmıştı. Gebze center kapalımı? Gebze center açık mı? Gebze Center ne zaman açılıyor gibi birçok soru sorulmakta. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni alınan karalar ile birlikte avm lerde açılıyor.

Gebze Center ne zaman açılıyor ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kararlar neticesinde Avm lerde açılıyor. Gebze Center Avm 1 Haziran günü açılacak. Gebze center açılması ile birlikte koronavirüs tedbirleri uygulanacak. Gebze Center açılışla ilgili paylaşımı;

Sağlık Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında alışveriş merkezlerine ilişkin hijyen tedbirlerini açıkladı.

AVM içerisinde bundan böyle o mağazadan çıkıp diğerine kontrolsüz gitmek mümkün olmayacak. Serbest gezişin olmayabileceği belirtiliyor. Mağaza içlerinde ve genel AVM alanında müşteriler için patikalar çizilecek ve müşterilerin bu alandan ilerlemeleri istenecek. Mağaza içinde de belirlenen patikadan ilerleyerek kasaya gidiş ya da mağaza dışına çıkış mümkün olacak. Kasa önlerinde iki metre aralıklı çizgiler çizilerek sosyal mesafe korunacak.
Maske mecburi, müşteri sınırlı
AVM’lerde şu an marketlerde olduğu gibi mağaza metrekaresinin yüzde 10’u kadar (100 metrekare alanda 10 kişi) belirli sayıda müşteri alınması ve kasa önlerinin genişletilmesi planlanıyor. Ayrıca maske zorunluluğu bulunacak.

 

  • Giriş ve çıkışlar kişilerin birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde düzenlenecek ve zeminde tek yönlü gidiş-geliş işaretleri konulacak.
  • AVM’de olabildiğince fazla sayıda giriş kapısı açılacak.
  • Alışveriş merkezindeki işi sayısı her 10 metrekareye bir kişi olacak şekilde sınırlandırılacak.
  • AVM’den çıkan kişi sayısı kadar kişinin girişine izin verilecek.
  • AVM’ye girişte tıbbi/bez maske takılacak ve maskesi olmayanlar içeri alınmayacak.
  • Girişte ateş ölçümü yapılacak. Ateşi 38 dereceden yüksek olanlar içeri alınmayıp, sağlık kuruluşuna gitmesi istenecek.
  • AVM giriş ve çıkışlarında sosyal mesafe kurallarına uyulacak, kişiler sırayla içeriye alınacak, sırada durulması gereken alanlar, aralarında en az 1 metre mesafe olacak şekilde yer işaretleriyle belirlenecek.
  • Müşteriler anonslar ya da videolarla Covid-19 kapsamında AVM’de uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirilecek. Bu anonslarda AVM ziyaretinin 3 saatten uzun olmaması ve grup halinde dolaşılmaması istenecek.
  • Yemek katındaki her türlü masa ve sandalyenin kullanılması engellenecek
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ