Gebze Çayırova Darıca Elektrikler Ne Zaman Gelecek

  Gebze, Gebze Haber, Manşet Haber, Son Dakika    30 Aralık 2016
Yorum Yok

Kocaeli Gebze, Çayırova, Darıca elektrik kesinitisi, Gebze elektrikler ne zaman gelecek, Çayırova elektrikler ne zaman gelecek. Dünden beri Marmara bölgesi elektirk sorunundan dolayı aralıklarla elektrik kesintisi olmakta.

Dün akşam saatlerinde başlayan Kocaeli, Gebze, Çayırova, Dilovası aralıklarla elektrik kesintileri yaşandı. Peki elektrikler ne zaman gelecek ?

elektrikler-ne-zaman-gelecek

Marmara Bölgesi’nin kuzeyinde yaşanan  yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle Anadolu’dan gelen ve İstanbul’u besleyen  yedi farklı enerji iletim hattının tamamında, Sakarya Bölgesi’nde kopmalar  yaşandığı ve kesinti meydana geldiği ifade edildi.

Anadolu’dan gelen enerji hatlarındaki kesinti sebebiyle İstanbul’a,  Çanakkale Boğazı deniz altında geçen iletim hattı ve Trakya enerji iletim  hattından  elektrik sağlandığı belirtilen açıklamada, kopmanın meydana geldiği  bölgelerdeki aşırı yoğun kar yağışı ve sisin, çalışmaları olumsuz etkilediği  aktarıldı.

Açıklamada, “Kesintiden, konutlardaki vatandaşlarımızın en az derecede  etkilenmesini sağlamak için, demir çelik fabrikalarına, çimento fabrikalarına ve  organize sanayi bölgelerine enerji verilmememektedir. Yapılan yoğun çalışmalar  neticesinde 21.50 itibarıyla İstanbul’un tamamına elektrik verilmiştir.” denildi.

157 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.