Feniş üst geçiti ihaleye çıkıyor.

  Darıca Haber, Gebze Haber, Manşet Haber    5 Mayıs 2013
Yorum Yok

Feniş üst geçitinin olduğu yerde yıllardır planlanan üstgeçit projesi nihayet hayata geçiriliyor. Özellikle D-100 yan yolları ve Darıca, Beylikbağı ulaşımını rahatlatacak proje ihaleye çıkıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şehirde ulaşım sorunu yaşayan noktalara neşter vuruyor. Darıca’da D-100 yan yoluna bağlanan Aşıroğlu Caddesi, tünelli kavşakla Gebze Ankara Caddesi’ne bağlanacak. D-100 üzerine yapılacak tünel geçişli kavşakla D-100 İzmit-İstanbul yönü trafiği tünel içinden işleyecek.

Gebze ve Darıca yönüne gidecek araçlarda yan yollar ve tünel üstündeki hemzemin kavşağı kullanarak istedikleri yöne gidebilecekler.

feniş ustgeçit

D-100 TRAFİĞİ TRANSİT AKACAK

Tünel geçişli kavşağın iç kısmı 2×2 gidiş geliş olurken yan yolların trafiği tek yönde akacak. D-100 ile yan yollar arasındaki giriş-çıkışlar sağlanacak. Kavşak Gebze-Darıca arasında kuzey güney yönde bağlantı sağlayarak D-100 trafiğini transit hale getirecek.

140 METRE TÜNEL

31 metre genişliğe sahip olacak kavşağın tünel bölümü 140 metre dal çık olarak yapılacak. Kavşakta projesinde yeni yapılacak yollarda 27 bin 500 ton sıcak asfalt malzeme kullanılacak. Kavşakta ayrıca 14 bin 750 metrekare parke 5 bin 500 metre bordür döşenecek.

DARICA-GEBZE İÇİN YENİ BİR GÜZERGAH

Tünelli kavşakla birlikte Darıca-Gebze arasındaki ulaşımda yeni bir güzergah oluşacak. Darıca’dan Aşıroğlu Caddesi’ni kullanarak ilerleyen araçlar D-100’e yapılan tünel üzerini kullanarak Beylikbağı Ankara Caddesi’ne ulaşacak. Buradan Bosna Cadesi’ne geçen araçlar Gebze’nin kuzeyine alternatif bir güzergahtan ulaşmış olacak. Tüneli kavşak sayesinde Yeni Bağdat Caddesi üzerinden Baharderesi caddesine ulaşarak bu güzergahtan da Gebze’nin iç kesimlerine ulaşmak mümkün olacak.

İHALE 15 MAYISTA

Büyükşehir Belediyesi ulaşım için önemli olan bu projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Projeyi uygulayacak firmanın belirlenmesi için ihale yapılacak. İhale oturumu 15 Mayıs’ta Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda saat 09.30’da gerçekleşecek. İhale sonrası yer tesliminden sonra 180 günde işin bitirilmesi öngörülüyor.

40 okunma

Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.