Feniş Kapanıyor mu?

  Gebze Haber, Manşet Haber    8 Eylül 2013
Yorum Yok

Türkiye nin köklü eski firmalarından Feniş Alüminyum İflas mı ettti?. Bugün Feniş yetkilelerinin iflas kararını veriyor açıklaması üzerine Feniş Alüminyum da çalışan yaklaşık 300 sendikalı işci işyerine akın etti.

Çelik-iş sendikasının organize olduğu Feniş Alüminyum fabrikasında yıllardır işcilerine düzenli maaş verilmediği öğrenildi. Feniş Alüminyum işcileri hala 2 aylık maaşlarını, zam farklarını  alamadıklarını bildirdiler.

fenis-alüminyum

İflas kararını duyan işciler bu akşam saatlerinde işyerlerine sahip olmak ve alacakları maaşlar, tazminatları için Çelik iş sendikası yetkileleri ile birlikte fabrikaya akın ettiler.

Feniş Alüminyum işcilerine net bir açıklama yapılmaması üzerine çalışanlar Çelik-iş sendikasına ve Feniş Alüminyum firma yetkilelerine tepki gösterdiler.

Pazartesi gününden itibaren Feniş Alüminyum hakkında kesin bilgilerin açıklanacağı firma yetkilileri kesin bir iflas kararı alınmadığını bildirdiler. Feniş Alüminyum işcileri; “Emeklerimizin karşılığını istiyoruz. Kimseden borç, sadaka istediğimiz yok. Bu fabrikaya işci sahip çıkıyor. Ne idari kadro, nede Sedat Aloğlu fabrikasına sahip çıkmıyor. Biz haklarımızı alana kadar fabrikada belirli gruplar halinde nöbetci kalacağız. Yarın okullar açılıyor, çoğumuz kirada, birçok kişinin bankalara kredi borçları var, esnafa borçlarımız var. Bu işin sonu nereye varacak?” diye tepkilerini belirttiler.

Önümüzdeki hafta içinde Feniş Alüminyum hakkında net bir karar çıkması beklendiği bildiirldi.

56 okunma

Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.