UA-167983584-1
Gebze Haberleri Gebze Firma Rehberi 15.04.2021
Gebze Haber |  Gebze Firmaları

Feniş işcisi Taksim’e yürüdü

Feniş Alüminyum  fabrikasında yaklaşık 2 hafta önce 550 işci işten çıkartılmış ve üretimini durdurmuştu. İşsiz kalan Feniş işcisi fabrikaya kapanarak alacakları olan 3 maaş, kıdem ve ihbar tazminatları  için haklarını aramaya devam ediyor. Çeşitli eylemler ile kendi seslerini duyurmaya çalışan Feniş Alüminyum işcisi, Gebze’ye yürüyerek basın açıklaması yapmışlardı. Haklarını almak için kararlı olan işciler “Renkli basın bizim  durumumuzu yayınlamıyor, sesimizi duyurmak için her türlü eylemi yapacaklarını, haklarımızı en kısa sürede alacağız. Bizler dilenmiyoruz, sadece haklarımız, işimiz için buradayız. Koskoca firmayı yıllardır çalışarak marka yaptık. Bu kadar kolaymı? ” şeklinde tepkileirni dile getirdiler.

feniş

Feniş işcisi dünde seslerini duyurabilmek amacıyla 4 otobüs ile Taksim’e gittiler. Çelik-İş sendikası öncülüğünde “Her yer Feniş, İşte direniş,  Ankara, Ankara duy sesimizi, Aloğlu şaşırma, sabrımızı taşırma ” gibi sloganlar atarak Taksim meydanına doğru yürüyüş yaptılar.

Galatasaray lisesi önünde çevik kuvvet,  işcilerin Taksim meydanına çıkmaması için barikat oluşturdu. Galatasary Lisesi önünde basın açıklaması yapan Çelik-iş sendikası Gebze şube başkanı Şerafettin Koç; Sadece hakkımızı arıyoruz, yıllardır maaşlarımız düzgün yatmadı, 3 maaşımız, ihbar ve kıdem tazminatlarımız verilmedi. Sesimizi duyurmaya geldik. 50 gündür bu işci maaş almadığını, bu süre içersinde fabrikaya kapandıklarını, okullar açıldı işcinin cebinde para yok, bizler üretenin sesiyiz” şeklinde açıklamada bulundu.

Feniş işcileri Taksim Meydanına yürümak isteyince çevik kuvvet ile işci grubu arasında kısa süreli kargaşa çıktı. Burada oturma eylemide yapan işciler polisin izin vermemesi üzerine otobüslerine döndüler.

Feniş işcileri; renkli basın bizi görmezlikten geliyor, biz burda başka şeyler yapsak bak nasıl yayınlarlar, renkli basın, patron basını. Ayrıca birçok parti kurum ve kuruluşlardan sürekli destek alıyoruz. Hükümet partisi olan Ak Partiden ne bir yetkili nede bir milletvekili fabrikamıza gelip bizleri dinlemedi, sesimize ses vermediler. Bunun sandık kısmıdı var”  diyerek tepkilerini dile getirdiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ