Feniş işcisi E-5 i trafiğe kapattı

  Gebze Haber, Manşet Haber    11 Eylül 2013
Yorum Yok

Çayırova da bulunan Feniş alüminyum fabrikasında uzun süredir işciler maaş sıkıntısı devam etmekte iken Feniş Alüminyum patronu Sedat Aloğlu’nun fabrikanın üretimini durdurması, işcileri fesh etmesi, işcilerin içerdeki alacağı 3 aylık maaş, tazminatlarının verilmemesi üzerine bugün Çelik-iş yetkilileri ve Sedat Aloğlu arasında İstanbul da yapılan durum toplantısı sonucunda ücretlerin verilmeyeceğini, Feniş Alüminyum’un çok zor durumda olduğunu, maddi sıkıntılar içinde bulunduğunu bildirmesi üzerine işyerinde açıklama yapan Çelik İş yetkileri sonucunda aylardır maaş alamayan Feniş işcileri adeta yıkıldı. Pazartesi okulların açılacağı, ev kiralarının verilemediği, kredilerinin çok aksadığını bildirdiler.

Feniş işcisi

Hiç bir yetkili kurum, kuruluş ve kişinin işciye sahip çıkmaması üzerine işciler E-5 karayolunu akşam saatlerinde 20.30 civarında çift taraflı olarak trafiğe kapattılar. Yaklaşık 30 dakika boyunca yolu açmayan Feniş işcisi yolu trafiğe açarak sloganlarla fabrikalarına kendilerini kapattılar.

Feniş

İşcilerin morrallerinin çok bozuk olduğunu, siyasi partilerin sadece seçim zamanı kendilerini hatırladıklarını, Sedat Aloğlu nun işcisini adeta üzdüğünü, çaresiz olduklarını  yaklaşık 50 saattir kendilerini fabrikaya kapattıklarını bildirdiler.

40 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.