Arapçeşme’ye yeni park

  Gebze Haber, Manşet Haber    25 Nisan 2013
Yorum Yok

Gebze Belediyesi tarafından yenilenen Şehit Şaban Töngel Parkı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Köşker, “İçerisinde muhtarlık hizmet binası, kafeteryası, spor alanlarıyla her türlü ihtiyacın düşünülerek projesinin hazırlandığı parkımız, mahalle sakinlerimizin bir araya gelme ve dinlenme mekanı olacak” dedi.

Gebze Arapçeşme Mahallesi’nde bulunan Şehit Şaban Töngel Parkı baştan aşağıya yenileniyor. Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaları yerinde denetlemek üzere parka gelen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e Arapçeşme Mahalle Muhtarı Remzi Kandaz da eşlik etti.  Arapçeşme Mahallesi’nde atıl vaziyette bulunan parkın yenilenerek vatandaşların hizmetine açılması talimatı veren Başkan Köşker, çalışmaları yerinde inceledi.

AİLELERİN DİNLENME MEKANI

3 bin 700 metrekare açık alan üzerinde kurulu bulunan Şaban Töngel Parkı için özel olarak projede muhtar evi, kafeterya, süs havuzları, fitness aletleri, kamelya, yürüyüş parkuru ve spor aktivite alanı yer alıyor. Çalışmaların hızla devam ettiği Şehit Şaban Töngel Parkı’nda incelemelerde bulunan parkı merkezi konumu nedeniyle; vatandaşların aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri bir dinlenme alanı şeklinde yeniden düzenlediklerini belirten Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Kentimizin her mahallesinde ve dört bir yanında; vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri dinlence mekan ve park çalışmalarına devam ediyoruz.

EN KISA ZAMANDA TAMAMLANACAK

Bu çalışmalar kapsamında Arapçeşme Mahallemizde bulunan şehit kardeşimiz Şaban Töngel’in adının yaşatıldığı parkımızı yeni baştan revize ederek, mahallemize yakışır bir güzellikte hemşerilerimizin hizmetine açacağız. İçerisinde muhtarlık hizmet binası, kafeteryası, spor alanlarıyla her türlü ihtiyacın düşünülerek projesinin hazırlandığı parkımız, mahalle sakinlerimizin bir araya gelme ve dinlenme mekanı olacak” dedi.

MUHTARDAN HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Başkan Köşker’e çalışmalarından ve mahalleye hizmetlerinden ötürü teşekkür eden Muhtar Remzi Kandaz, “Değerli başkanımıza mahallemize hizmetlerinden ötürü, vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Arapçeşme Mahallemiz, Gebze’mizde başkanımız tarafından başlatılan değişim ve gelişimden nasibini alıyor. Kendisine ve ekibine bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

49 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.